rezervasyonRezervasyon

SPA & WELLNESS

Dinler Bahçesi...

Dinler Bahçesi mimarisiyle dikkat çeken Liberty Hotels Lykia Spa Merkezi, size deniz manzaralı pavilyonlar da , dalga ve kuş sesleri eşliğinde masaj keyfi, Deniz manzaralı Saunalarda , sauna keyfi , Uzak doğunun geleneksel ritüellerini yaşamanızı sağlayacak özel terapiler vadediyor…

Liberty Hotels Lykia bölümünde; açık alanda Masaj Pavillionları (deniz manzaralı), orman ve dağ manzaralı Thai odalaları, Sıcak Taş Odaları, iki adet Türk Hamamı (kullanımı ücretsiz, bakımlar ücretli) 2 adet deniz manzaralı sauna biri sadece kadınlar için diğeri karışık, 1 adet buhar odası, 2 adet kapalı masaj odası bulunmaktadır.

SPA Merkezi; Sağlık, güzellik, formda kalma, rahatlamaya yönelik farklı bakım programlarını ve uzak doğunun geleneksel ritüellerini yaşamanızı sağlayacak özel terapileri bir arada sunmaktadır. Merkezimizde cilt ve vücut bakımı uygulamalarını, incelme, sıkılaşma ve selüloit tedavilerine yönelik LPG, G5 gibi kısa sürede etkili sonuçlar veren cihazların kullanıldığı programları ve Uzakdoğu’nun doğal, egzotik bitkisel içerikleriyle oluşturulan Panpuri el- ayak ve vücut bakımlarını, Avrupa Masaj ve bakımları, Klasik masajları, Çift bakım hizmetleri, Hamam da kese köpük hizmetleri bulabilirsiniz.

kelebek

Türk Hamamı

Türk hamamında sunulan hizmet, Anadolu kültürüne ait sanatı ve kültürü ile vücudun dinlenmesini sağlayan bir törene benzemektedir. Egzotik aromaların ve yayılan sıcaklığın etkisiyle kendinizi geçmişte yaşayan sultanlar gibi hissedeceksiniz. Hamamdaki sıcak buharın rahatlatıcı etkisiyle vücudunuz ısınır ve cildiniz yumuşaklık kazanır. Sultan, Paşa ve Şehrazat’ın etkisinden uzun süre kurtulamayacaksınız.

Hamama ilk girdiğinizde hamam terapisti sizi, hamamın ortasında yer alan sıcak göbek taşına yatırır. Burada sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedersiniz. Hamam terapisti ardından tüm vücuda etkili ve temizleme özelliğine sahip, rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme işlemini uygulamaya başlar. Bütün vücuda kese yapılması, mükemmel bir temizlik hissi sağlar. Cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir. Daha sonra hoş kokulu bir köpük bulutuyla sarılırsınız. Köpüğün hoş kokusuyla rahatlayan bedeniniz masajın ardından iyice durulanır. Hamam terapisti aromatik yağlarla hamama özgü masaj hareketleri ile kasları hareketlendirip, başınıza, el ve ayaklarınıza özel bir masaj uygular.

hamam

Paşa Hamamı Uygulaması

Sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedeceksiniz. Hamam terapisti tüm vücuda etkili ve temizleme özelliğine sahip rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme işlemini tüm vücuda uygulayarak, mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir.
Paşa uygulamasına ilave olarak; hoş kokulu bir köpük bulutuyla sarılırsınız. Köpüğün hoş kokusuyla rahatlayan bedeniniz masajın ardından iyice durulanır. Hamam terapisti aromatik yağlarla hamama özgü masaj hareketleri ile kasları hareketlendirip, başınıza, el ve ayaklarınıza özel bir masaj uygular.

hamam

Özel Hamam Ritüeli

Sıcaklığın, ruhunuzu ve bedeninizi tamamen rahatlattığını hissedeceksiniz. Hamam terapisti tüm vücuda etkili ve temizleme özelliğine sahip rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme işlemini tüm vücuda uygulayarak, mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir.
Paşa uygulamasına ilave olarak; hoş kokulu bir köpük bulutuyla sarılırsınız. Köpüğün hoş kokusuyla rahatlayan bedeniniz masajın ardından iyice durulanır. Hamam terapisti aromatik yağlarla hamama özgü masaj hareketleri ile kasları hareketlendirip, başınıza, el ve ayaklarınıza özel bir masaj uygular.

hamam

Gelin-Damat Hamamı

Gelin - Damat hamamı, bu en özel gününüzde sizi yenilenmiş hissettirmek, gençleştirmek ve stresinizi ortadan kaldırmak için size harika bir ışıltı katacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

Sauna ve buhar banyosundan sonra, tüm vücuda uygulanan etkili ve temizleme özelliğine sahip rahatlatan ve iyi hissetmenizi sağlayan keseleme ve köpük işlemi, mükemmel bir temizlik hissi sağlar, cilt pürüzsüzleşir ve yumuşar, hızlanan kan dolaşımı ise tüm kasılmaları gevşetir.

Ardından ise aromatik yağlarla hamama özel masaj hareketleri stresinizi azaltır. Tabii ki bununla bitmiyor ve terapi tamamlandığında, size dinlenme odamızda meyve, Osmanlı şerbeti ve bitki çayı ikram ediyoruz.

hamam

Sanitas Klasik Masajı

Kas gevşetici ve stres giderici, duyarlı, derine inen masaj. Kaslara yönelik bir masajdır.
Hafif ya da kuvvetli dokunuşlarla kan dolaşımı hızlandırılır. Dokuların, her bir hücrenin ve bunun sonucunda tüm organizmanın gevşemesi hedeflenmektedir

hamam

Ayurveda

Ayurveda eski Hint usulü iyileştirme sanatıdır. Rahatlatan vücut bakımları ve iyi hissetmeyi sağlayan masaj teknikleri ile Ayurveda eşsiz bir serüven halini alır.
Ayurveda’nın kelime anlamı ‘‘Hayattan gelen bilinç” tir. Güzellik bakımındaki sır ‘‘iyileşme araçları ve iyileşme yöntemleri” olarak açıklanmaktadır.
Bin yıldan fazla bir süreden beri uygulanan bu eski Hint iyileştirme sanatının temelinde vücudun, ruhun ve bilincin ahenk içerisinde olması yatmaktadır.
Ayurveda, bir yandan düzenli yaşam şekli ve buna uygun beslenme ile hastalıkları önlemenin ve bunlardan kurtulmanın yollarını gösterirken, diğer yandan huzurla dolmanızı sağlar.

hamam
kelebek

DİĞER SPA UYGULAMALARIMIZ

spa
 

Abhyangal

Vücudu, ruhu ve zihni olağanüstü rahatlatır. Ayurveda yağları ile bünyenize uygun komple vücut masajıdır (Prakriti). Bu geleneksel masaj, organizmadaki enerji kanallarını uyararak kan dolaşımını ve enerji akımını harekete geçirir, vücudun savunma mekanizmalarını güçlendirir ve zararlı maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

spa
 

Abhyanga Senkron Kraliçe Masajı (4 el)

Maha Abhyanga-senkron (dört elle yapılan ayurveda komple vücut masajı) yağ masajı tadını çıkarmak isteyenler için. Dört elle yapılan senkron masajı ayurveda geleneğinin en eski masajlarındandır ve vücut enerjile-rinin ahengini sağlar. Etkisi; derin bir rahatlama sağlar, vücuda enerji yükler, ruhu dinlendirir ve iç dengeyi destekler. Sinir sistemini güçlendirir, hücre metabolizmasını arındırır ve çalıştırır.

spa
 

Shirodhara

Merkezi sinir sistemini olumlu yönde etkileyen ve strese dayalı semptomları, uykusuzluk ve baş ağrısını gideren, eşsiz ayurveda yağı. Sıcak Ayurveda yağı kontrollü bir şekilde yavaşça "Ajna" (alın çakra) ardından "Sahasrara" (taç çakra) üzerinden akıtılır.

spa
 

Shiroabhyanga

Abhyanga ve Shirodhara ile rahatlama kombinasyonu. Sıcak baharat yağları ile vücut, zihin ve ruhunuzu rahatlatan ve canlılık veren bir masaj. Sinir sistemini rahatlatır, duyularınızı canlandırır, enerji kanallarını temizler ve çalıştırır.

spa
 

Shiatsu

Bu Japonya’ nın geleneksel tedavi sanatı "parmak tazyiki" anlamına gelmektedir. Bu teknikle ellerle yapılan tazyik, vücudun iç yapısını dengeleyip, doğal enerjileri uyarmaktadır. Diğer doğuya ait tedavi yöntemlerinde olduğu gibi burada da "Chi" ya da "Ki" dengelenerek enerji akışı desteklenir. Shiatsu yerde, rahat bir kıyafet ile uygulanmaktadır.

spa
 

Geleneksel
Bali Masajı

Endonezya’nın Bali bölgesine özgü bir masajdır. Vücuttaki enerji noktaları üzerinde yapılan etkili baskılar, yumuşak vuruşlar ve gerekli gerinme hareketleriyle yüzeydeki kas dokusunu geçerek çok daha derinlerine kadar etki eder. Bu masaj vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini ve tüm iç sistemlerin birbiriyle entegrasyonunu sağlar. Bu masaj tekniğini tamamlayıcı olarak kullanılan doğal yağlarımızla kaslarda oluşan gerginlik giderilir; enerji seviyesi yükselir, dengelenir; tüm vücut ve zihinde olağanüstü bir rahatlama sağlanmış olur.

spa
 

Yağsız Bali Masaj

Bu masaj sırasında üzerinizde rahat kıyafetler bulunmalıdır. Vücudunuzdaki enerji noktaları beden ve zihin sağlıgınızın dengelenmesi için uyarılır. Futon minderinin üzerinde uygulanan baskılı bir masaj türüdür.

spa
 

Mandara Masajı
(4 el)

Adını Bali destanlarındaki sonsuz gençlik saçan Mandara Dağı’ndan alan Mandara Masajı iki terapistin birbirleriyle uyumlu olarak geleneksel bali masaj tekniklerini uygulamasıyla gerçekleştiriliyor.

spa
 

Derin Asya Masajı

Geleneksel Bali masajına göre daha baskılı olarak uygulanmaktır. Bu masaj tekniğinde terapist kollarını da kullanmaktadır. Derin ve sert nokta baskılı masajdır.

spa
 

Thai Masajı

Nesilden nesile aktarılan geleneksel teknikler ile uygulanan Thai Masajı, enerji akışını harekete geçirmek ve kaslardaki gerginliği azaltmak için vücutta yer alan belirli noktalara uygulanacak basınç ile yapılır. Thai Masajı tüm vücudunuza uygulanacak esnetme hareketleri ile tamamlanır.

spa
 

La-Stone Terapi

La Stone terapisi eski Kızılderili iyileştirme metotlarına dayanan iddialı bir masaj türüdür. Sıcak bazalt ve soğuk mermer taşları vücudun enerji noktaları üzerine koyulur. Yoğun masaj ve taşların sıcaklığı ile dokudaki kan dolaşımı yükselir ve inatçı gerilimler çözülür. Vücudunuzda hoş, derin bir rahatlama ve ahenk hissedersiniz.